Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Home Staging 

Čo Home Staging, vlastne je?

Určite ste už počuli o tejto modernej metóde predaja nehnuteľností, ale možno vám nie je úplne jasné,  čo konkrétne tento pojem skrýva.        Predstavte si, že idete na rande, chcete zanechať čo najlepší dojem, a tak si dáte záležať na svojom vzhľade, oblečení, vôni. Rovnaký princíp platí aj pre predaj nehnuteľnosti - chcete, aby váš dom alebo byt vyzeral čo najlepšie a najatraktívnejšie pre potenciálnych kupujúcich. To je presne to, čo Home Staging robí.

Home Staging sa zaoberá úpravou interiéru a exteriéru nehnuteľnosti tak, aby pôsobila čo najprirodzenejšie, najsvetlejšie a najpriestrannejšie. Home stager, odborník na túto metódu, vie, ako presne postaviť nábytok, kde umiestniť dekorácie a ako vytvoriť príjemnú atmosféru. Cieľom je, aby sa potenciálny kupujúci cítil v nehnuteľnosti ako doma už od prvého momentu.    

Ako prebieha príprava a realizácia Home Stagingu? 

Je to proces, smerujúci k príprave domu alebo bytu tak, aby dokázal čo najlepšie vyniknúť na fotografiách určených pre realitný trh. Príprava sa týka nie len interiéru, ale aj exteriéru nehnuteľnosti a zahŕňa rôzne aspekty od generálneho upratovania, cez úpravu nábytku až po detaily, ako výber farieb alebo dekorácií.

Po úspešnej realizácii Home Stagingu sa Váš dom alebo byt stane nehnuteľnosťou pripravenou na predaj. Môže byť úspešne uvedená na realitný trh ako štandardná, ale pritom atraktívna.

Home Staging & interiérový dizajn

Je dôležité zdôrazniť, že Home Staging nerieši stav nehnuteľnosti. Ak Váš dom potrebuje novú strechu, nový kotol na ústredné kúrenie, má zlé základy, alebo mu hrozí zrútenie verandy, potom Home Staging nebude stačiť. Tieto nedostatky by mal predávajúci preskúmať a riešiť s pomocou svojho realitného makléra.

Ďalej sa musíme pozastaviť pri tom, že Home Staging nie je o bytovom návrhárstve. Bytové návrhárstvo sa zaoberá dizajnom interiéru, výberom nábytku a doplnkov, ktoré odrážajú charakter a štýl vlastníka domu. Home Staging je opakom tohto procesu. Cieľom je odstrániť z domu osobný charakter vlastníka a pripraviť ho na predaj tak, aby bol atraktívny pre čo najširšie spektrum potenciálnych kupujúcich.

Home Staging sa ukázal ako efektívna metóda na zvýšenie rýchlosti a profitability predaja. Je to umenie, ktoré vyžaduje skúsenosti a odborné vedomosti. Je to investícia, ktorá sa však  veľmi rýchlo vráti.

Pre koho je služba určená?

  • Realitná kancelária, ktorá realizuje predaj nehnuteľnosti.
  • Majiteľ nehnuteľnosti, ktorý má záujem predať svoju nehnuteľnosť za čo najvyššiu možnú cenu.
  • Stavebné a developerské firmy zabezpečujúce prezentácie svojich priestorov pre budúcich klientov.

Sledujte nás:

 Instagram Renáta Baltová - Home Staging